Věk: 44 let

Odkaz zde

Organizace: Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ P8

Přání: Mixér - Kenwood BLP31.A0WH

Přál bych si nový mixér, jelikož dětem chutnají různé polévky a přesnídávky.

Snažím se svým dětem, pokud čas dovolí, dopřát domácí stravu.

Starý mixér nám již bohužel dosloužil.

Pokud se podaří nám toto přání splnit, budu moc rád a Vánoce budou o něco veselejší.

Dárce: paní K. 

Věk: neuveden

Odkaz zde

Oragnizace: Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ P8

Přání: peneženka nebo batoh na pracovní věci

Jsem otec samoživitel. Pečuji o 5 dětí, od kterých maminka odešla.  Všechny jsou již školou povinné a já pracuji jako malíř pokojů.  Potěší mě například peněženka s přihrádkami na fotky nebo batoh na pracovní věci. O dárky pro své děti se postarám sám, ale potěší mě malý dárek. 

Dárce: paní Zlata

Věk: neuveden

Odkaz zde

Organizace: Odbor sociálních věcí a zdravotnictví ÚMČ P8

Přání: bederní taška na maličkosti (klíče, peněženku, doklady atd.)

Vždy jsem pracovala v oblasti ochrany majetku, jak mi dovoloval zdravotní stav. Minulý rok jsem měla úraz páteře, operaci a letos mě čeká další vyndávání šroubů.  I přesto jsem nastoupila do zaměstnání opět v oboru. Velkou radost by mi udělala bederní taška na maličkosti (klíče, telefon…), kterou využiji v práci tak, abych měla volné ruce.

Dárce: Ivana Juráková Grosová

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8 

Přání: vonná svíčka nebo vánoční cukroví 

Potěší mě maličkost. Jsem sama a malé překvapení mi udělá radost.  

Dárce:  paní Jana

Věk: seniorka

Odkaz:

Oragnizace: SOS Praha 8

Přání: ranní čaj nebo vánoční cukroví

Jako seniorka si ráda dopřávám ranní čaj, čaj je pro mě příjemný začátek dne a ranní vzpruha. Udělá mi radost úplně obyčejný ranní čaj, ale nechám se překvapit, zda nebude jiný než ten, který mi kupovává paní pečovatelka.

Dárce: anonymní + další vánoční anděl

Věk: senior

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8 

Přání: kapsičky pro kocoura, mletá káva nebo vánoční cukroví

Kocour je můj parťák a díky němu není moje domácnost osamělá. Pečovatelská služba je pro mě velkou oporou a patří jim za to velké poděkování. Stejně tak jako mému kocourovi, který mi dělá společnost.  

Dárce: Zuzana Holíková

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8 

Přání: kosmetika nebo vánoční cukroví

Cukroví patří k Vánocům. Ráda bych si ovoněla byt a sama si už nezvládnu napéct. Děkuji za vytvoření vánoční atmosféry. Potěšila by mě i kosmetika, praktická na suchou kůži, na tělo nebo také na promazávání různých bolestí. Děkuji

Dárce: Zuzana Kovaříková

Věk: senior

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8

Přání: vánoční cukroví nebo kalendář s hezkými ženami

Vánoční cukroví mám moc rád, to kupované je chutné, ale nevoní jako to správné domácí. No a kalendář s obrázky žen? Co dodat. Rád bych podobný měl.  

Dárce: Martin Cibulka

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8

Přání: vánoční cukroví a drobnost, která potěší

Nemám už velká přání, tím nejdůležitějším je, co nejlepší zdraví. Ale na Vánoce bych si ráda provoněla byt cukrovím, které si už nezvládnu upéct a nemám rodinu, která by mi ho upekla. Potěší mě i malá krabička.  

Dárce:  slečna Aneta

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8

Přání: vánoční cukroví

Moje Vánoce jsou o klidném užívání dne, k tomu si ráda vychutná vánoční cukroví a přivoním si k rohlíčkům. Děkuji za Vaši milou nadílku.  

Dárce: slečna Aneta

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8

Přání: vánoční cukroví

Bez vánočního cukroví nejsou Vánoce. Jeho vůně mě vrací ve vzpomínkách do mládí. Děkuji za malou krabičku.

Dárce: slečna Aneta

Věk: seniorka

Odkaz:

Oragnizace: SOS Praha 8

Přání: vánoční cukroví

V mém věku nemám již velká přání. Zdraví a pohoda, to je základ. Vánoční cukroví mě však velmi potěší, to když je pečené s láskou, tak chutná hned jinak. 

Dárce: slečna Aneta

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8 

Přání: vánoční cukroví

Když mě paní pečovatelka oslovila, zda bych si něco přála. Okamžitě jsem vyslovila "vánoční cukroví". Nic jiného opravdu nepotřebuji. Ale cukroví ke svátkům patří a bohužel já si ho už neupeču.  

Dárce: Zuzana Kovaříková

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8 

Přání: vánoční cukroví

Ráda si na něm pochutnám a bez něj nejsou ty správné Vánoce. Moje budou klidné a budu vzpomínat. A to i díky cukroví, které jste mi darovali.  

Dárce: Véva

Věk: seniorka

Odkaz:

Oragnizace: SOS Praha 8

Přání: nový detektivní román

Ráda čtu, ale bohužel nemám příliš možností počíst si v nové knize, která voní tak krásně "papírově". Miluji detektivky a ráda si přečtu nějakou novou, co je zrovna na pultech knihkupectví. .

Dárce: děti ze školní družiny při ZŠ Glowackého

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8 

Přání: vánoční cukroví

Nemám již velká přání. Vánoční cukroví mě však velmi potěší.

Dárce: M + S + T +G +B + M 

Věk: seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8

Přání: malé rádio

Už nikam nevycházím a spojení si udržuji díky děvčatům z pečovatelské služby Prahy 8. Jsou to andělé. Malé rádio by mi udělalo radost, nebudu mít doma takové ticho.  

Dárce: paní Jitka

Věk: mladší seniorka

Odkaz:

Organizace: SOS Praha 8

Přání: malá remoska

Bude vypadat, že si stěžuji. Nestěžuji. Jsem ráda za každý nový den. Žiju osaměle a díky pečovatelské službě mám potřebné. Mým světem je můj byt a domov. Snažím se však maximálně o soběstačnost, což není jednoduché. Velmi bych potřebovala remosku pro jednu osobu, která mi uspoří energii při vaření a díky které zvládnu udělat pořádná jídla. Mám jednu památeční, ale zlobí mě od ní šňůra, což může být i rizikové. Děkuji! 

Dárce: Chefparade - škola vaření

Věk: 70 let

Odkaz:

Organizace: Arcidiecézní charita Praha - azylový dům 

Přání: velká cestovní taška nebo kufr na kolečkách 

Život přináší různé a já byla vystěhována z domu svým zetěm a dcerou. Svou roli sehrály jejich potíže, ale kdo je nemá. Snažím se jít dál, byť bez střechy nad hlavou. Díky charitě mohu nyní bydlet v azylovém domě, ale musím svou situaci řešit. Doufám opět v samostatné bydlení, ať už v nájmu či ubytovně. Ale protože jsem ve strachu opouštěla předchozí domov bez osobních věcí, nemám nic. Díky podpoře sociálních pracovníků se stavím na nohy, vždyť je mi teprve 70 let. Kufr na kolečkách by mi opravdu pomohl, ale velká cestovní taška je stejně tak skvělý pomocník. Jsou to drahé věci, na které teď nedosáhnu.  

Dárce: Ivana Juráková Grosová

Věk: mladí dospělí s autismem

Odkaz:

Organizace: Ruka pro život

Přání: kinetický písek jakékoliv 4 barvy - větší balení

 Kinetický písek je skvělou pomůckou pro trénink jemné motoriky, skvěle na něj reagují klienti se sníženou nebo naopak zvýšenou citlivostí v oblasti rukou. Barevnost písku dělá činnost poutavější. Uvítáme jeho nové zásoby, jelikoč písek průběžně pomalu mizí a ze starého nám zbývají už jen malé zbytky. A za ně děkujeme loňskému Srdci osmičky. 

Dárce: Štěpánka Košková

Věk: mladí dospělí

Organizace: Ruka pro život

Přání: deka 6 kusů, různé barvy

Naši klienti milují relaxační odpoledne, která pravdidelně několikrát do měsíce zařazujeme do programu aktivit. Během tohoto odpoledne posloucháme relaxační hudbu, ležíme na měkkém koberci a užívaváme si různé vůně. Velmi pozitivně působí zejména na uživatele PASplus, u nichž dochází k viditelnému zklidnění. Barevné odlišení dek je pro nás důležité, nabízíme inspiraci v odkazu, ale mohou být i jiné dle vašeho vkusu. 

Dárce: 

Věk: mladí dospělí

Oragnizace: Ruka pro život

Přání: BT reproduktor, 3x

Hudba je pro nás důležitým nástrojem uvolnění, zní u nás při pracovních činnostech, ale protože máme několik místností, rádi bychom požádali o více BT reproduktorů. Jste u nás vítání, ať nevypadáme neskromně :-). Rádi vás provedeme a ukážeme náš denní stacionář. 

Dárce:

Věk: mladí dospělí

Organizace: Ruka pro život

Přání: aroma difuzér, 3x

Vůně jsou pro naše klienty důležité a hojně je při práci využíváme. A protože máme více denních místností, rádi bychom požádali i o více pomůcek. Přijďte za námi, vše vám ukážeme. Neosvědčil se nám malý difuzér, požádali bychom o klasickou velikost, ale nemusí být ten z odkazu, třeba máte zkušenost s jiným. Proč žádáme o nové, ty staré se s námi pomalu loučí, ač to neradi přiznáváme, protože nám sloužily opravdu dobře.  

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a.s.

 Věk: mladí dospělí

Odkaz:

Organizace: Ruka pro život

Přání: ALBI knihy

 Albi knihy jsou stále velkým hitem, díky Srdci 8 jsme loni nabídli klientům mnoho nových témat. Ale jsou opravdu v pravidelném používání a máme je již velmi opotřebované. Nyní zkoušíme štěstí podruhé, ale budeme rádi i za vaše použité. Stále pak hledáme nová témata. Albi tužky jsou pro naše verbálně nekomunikující klienty úžasný prostředek pro dorozumění. 

Dárce: Landovi

Věk: mladí dospělí

Oragnizace: Ruka pro život

Přání: sada plastových talířů 2x

Do konce roku se chystáme otevřít nové pracoviště, konkrétně chráněné bydlení v Praze 8, kde svůj domov najde 5 uživatelů s PAS. Protože s touto cílovou skupinou máme již zkušenosti, víme, že v rámci bezpečnosti našich klientů i pracovníků není často vhodné využívat keramické nádobí. Užili bychom proto tyto plastové talíře, které vhodně doplní zbytek nádobí, které již máme nakoupeno.

Dárce: Petra

Věk: mladí dospělí

Odkaz zde

Organizace: Ruka pro život

Přání: dataprojektor (pro toho, kdo chce pro naši organizaci splnit opravdu obrovský dobrý skutek)

Dlouho jsme váhali, zda opět požádat o dataprojektor. Loni jsme díky Srdci 8 jeden získali a ani netušíte, jak velký pomocník je pro nás všechny. Pravidelná promítání jsou naší oblíbenou komunitní aktivitou. Budeme vypadat, že už nevíme, oč bychom si měli požádat. Ale naše služby se rozrůstají, za což jsme velmi vděční. I proto bychom využili i druhý dataprojektor, úplně obyčejný, ten první se bojíme přenášet, jak se rozbije, tak nastane "konec světa". Spojte se s námi, rádi Vám vše vysvětlíme, ukážeme, provedeme. Otevřeli jsme chráněné bydlení v Praze 8 a během podzimu budeme otevírat další, opět v Praze 8. 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk: 49 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha - klub Mosty

Přání: náramek, sponka a kosmetika

Drobnosti, které potěší každou ženu. Překvapením je i samotný výběr a já za to moc děkuji.  

Dárce: Pavlína Plchová 

Věk: 47 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha - klub Mosty 

Přání: hezká peněženka

Ráda bych pod stromečkem objevila hezkou peněženku, na tu mi nezbývá. Děkuji! 

Dárce: Vlnovi

Věk: 61 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha - klub Mosty 

Přání: kniha Petra Kasanovy nebo sešit Jak chránit dítě

Velmi ráda čtu, tyto publikace bych měla ráda u sebe. Děkuji. 

Dárce: paní L. 

Věk: 26 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - klub Mosty 

Přání: varná konvice 

Potřebuji si vaři ráno teplý čaj do práce. Konvice by mi udělala radost. Děkuji 

Dárce: Blanka Špalková

Věk: 54 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha - klub Mosty 

Přání: chytré hodinky 

 Na chytré hodinky lépe uvidím. Moc bych si je přál. Děkuji.   

Dárce: Ježíšek

Věk: 55 let

Odkaz:

Oragnizace: Fokus Praha klub Mosty

Přání: plyšáka slůňátko

Budu z něj mít velkou radost.  

Dárce: děti ze školní družiny při ZŠ Glowackého

Věk: 53 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha klub Mosty

Přání: šála nebo šátek

Abych byla hezká. Budu se vám to snažit vrátit, protože vás mám ráda a ráda klub Mosty navštěvuji. Děkuji předem.   

Dárce: paní Jana

 Věk: 49 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha klub Mosty

Přání: (rádio)magnetofon

 Mám sbírku audiokazet, včetně autioknih a lekcí angličtiny, nemám však přístroj pro přehrátí. Budu za něj velmi rád, sám si ho nemohu dovolit. Děkuji Vám!

Dárce: Jitka

Věk: dospělí klienti s duševním onemocněním

Odkaz:

Oragnizace: Fokus Praha klub Mosty 

Přání: kompostér - dárek pro nás všechny

Sídlíme v Dolákově ulici v Bohnicích a jsme dobrými sousedy. Klub Mosty je svépomocná skupina nás osob s duševním onemocněním a pravidelná setkání v Dolákovce jsou pro nás klienty nesmírně důležitá. V rámci zahradnických a kuchtících aktivit se snažíme chovat maximálně ohleduplně k životnímu prostředí, k tomu vedeme klienty a i sebe navzájem. Chybí nám zahradní kompostér a nemáme na něj v rozpočtu organizace prostředky. Jsme tady pro klienty s duševním onemocněním již velmi dlouho, kdo nás nezná, rádi ho provedeme. 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk: 68 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: CD přehrávač

Jsem sama a jsem v důchodu, bohužel mi chybí přátele a rodina. Ale ráda poslouchám hudbu. Přála bych si CD přehrávač, který by mi zprostředkoval hudbu i doma.   

Dárce: Kuba

Věk: 38 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: šachy

Jsem vášnivý šachista a při hře si vždy zlepsím náladu. Děkuji.   

Dárce: Martin Cibulka

Věk: 54 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: akrylové barvy, štětce, plátna (cokoliv z toho)

Nejraději hraju na kytaru a pak maluji obrazy. Výtvarné potřeby jsou na pořízování náročné, ale třeba bych oslovit se svým přáním některého stejně založeného člověka. Děkuji

Dárce: Ingrid Vostrá

Věk: 68 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: šachy s většími figurkami

Říká se o mě, že jsem intelektuálně založený, to nemohu posoudit. Rád si čtu a zajímám se o věci kolem sebe. Studuji i cizí jazyky, momentálně se věnuji překladu Odyssey. Jsem členem křížovkářského klubu a zúčastnil jsem se již několika soutěží. Podnikám výlety do přírody. Bohužel jsem i často osamělý a přátel se mi příliš nedostává. Možná si i díky Ježíškovi najdu další známé. Šachy mohou být tím prostředkem, díky nim se mi snad podaří navázat nové kontakty. 

Dárce: Martin Cibulka 

Věk: 39 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ  

Přání: batůžek na záda 20 l

Vášnivě fandím AC Sparta Praha. Před nástupem do nové práce bych moc potřebovala batoh, kam bych si dala svačinu a oblečení.  

Dárce: Josef Slobodník

Věk: 51 let 

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: středně vysoké šněrovací kožené (prošívané) boty černé vel. 42 

 Chybí mi do zimy pořádné obutí a boty jsou pro mě velký náklad. Moc děkuji.    

Dárce: 

Věk: 33 let

Odkaz:

Oragnizace: Fokus Praha CDZ

Přání: notebook nebo zimní bunda 56/58

Jsem klientka CDZPraha 8, které mě podporuje v mé nemoci, tou je paranoidní schizofrenie. Od Srdce osmičky bych si velmi přála notebook. Ráda si tvořím různé tabulky, diáře, prezentace pro děti. Kreslím návrhy na keramiku. A v tomto by mi velmi pomohl notebook, který nemám. Může být použitý. Kdyby to nešlo, chápu, že je to drahé přání, tak bych si přála zimní bundu uvedené velikosti. Velice Vám děkuji!

Dárce: Kateřina Šrahůlková

ěk: 63 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: krém na obličej

Ten mě moc potěší. Děkuji.   

Dárce: Ingrid Vostrá

 Věk: 53 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha CDZ

Přání: černá kabelka přes rameno, zimní černé zateplené kotníkové boty vel. 38 nebo dámskou kosmetiku na tělo

 Děkuji, že jste si to přečetli. Budu vděčná za jeden ze splněných dárků, pokud byste si vybrali boty, děkuji, můžete vzít raději i číslo 39, přece jen to číslování nebývá spolehlivé. Opravdu děkuji! 

Dárce: Markéta Paulusová

Věk: 

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. - chráněné bydlení

Přání: jízdní kolo

Ráda bych se vrátila ke svému koníčku, cyklistice. Potřebuji být víc aktivní a rovněž bych ráda držela krok s ostatními spolubydlícími chráněného bydlení, kteří kola mají. Možná díky němu navážu i nové kontakty. Kolo prosím nemusí být nové, pouze plně funkční, bohužel nemám prostředky na jeho opravu a zprovoznění. Děkuji.  

Dárce: Kuba

Věk: 

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální rehabilitace

Přání: vysavač 

Poprvé v životě se mi podařilo získat vlastní bydlení a přál bych si proto vysavač. Chtěl bych byt řádně udržovat a starat se o něj. Prosím o vysavač, s nímž umím pracovat, to je běžný jezdící vysavač, nikoliv tyčový. Stačí opravdu malý bez složitých funkcí a také s co nejlevnějším způsobem údržby. Moc děkuji   

Dárce: Hanka D. 

Věk: 

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální rehabilitace

Přání: tablet

Díky programu sociální rehabilitace získávám pracovní zkušenosti. Dlouho toužím po tabletu, který je pro mě finančně nedostupný, ale ráda bych měla svoji emailovou adresu. A protože chci v budoucnosti pracovat na recepci, je pro mě tablet do budoucna prostředkem komunikace se světem.    

Dárce:

Věk: 57 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: voucher na nové brýle 

Špatně vidím a kdysi jsem míval brýle, které se již rozbily. Na nové nemám peníze. Bohužel zejména skla jsou finančně velmi náročná.  

Dárce:

Věk: 50 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: balíček čajů značky Ahmad Tea

Teplý nápoj mě uklidňuje, zmírňuje moji úzkost. Ráda si dám opravdu dobrý čaj. Oblíbené jsou pro mě Ahmad Tea.

Dárce: Ingrid Vostrá

Věk: 41 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým 

Přání: dámský kosmetický balíček 

Po zaplacení všeho nutného už mi nezbývají prostředky na milé věci. Kosmetický balíček dle volby Ježíška mě moc potěší.   

Dárce: paní Jiřina

Věk: 68 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: dárkový uzeninový koš

 Mám ráda maso a dobroty z něj, ale musím šetřit, jako každý. Potěšil by mě uzeninový balíček.    

Dárce: 

Věk: 48 let

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: dárkový uzeninový koš

Rád bych si dobrotami zpříjemnil sváteční dny. Nemohu si dovolit utrácet nic navíc. Děkuji

Dárce: Hanka D. 

ěk: 28 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: poukaz na manikúru

Ráda bych dárce požádala o poukaz na manikúru v oblasti Prahy 8. Líbí se mi nalakované nehty a nikdy jsem nebyla u profesionála.   

Dárce:

 Věk: 45 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: kosmetika Garnier dle výběru dárce

Radost přichází v malých věcech. Oblíbila jsem si kosmetiku Garnier, nicméně nemohu si ji příliš dovolit. Ráda poznám další nové přípravky. Děkuji 

Dárce: paní Jiřina

Věk: 52 let

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: kosmetika Nivea dle výběru dárce

Učím se o sebe pečovat. Vyhovuje mi kosmetika Nivea a potěší mě balíček této značky pro můj věk.   

Dárce:  Markéta Paulusová

Věk: 59 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: šampon dle výběru dárce

Přála bych si vlasovou péče, například šampon jakékoliv značky. Radost mi udělá to překvapení, že si moje přání někdo vybral.    

Dárce: Kateřina Dolanská

Věk: 43 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: dárkový uzeninový koš

Ráda bych si udělala o Vánocích radost, potěšily by mě dobroty z masa. Bohužel nemám příliš prostedků a tak věci navíc si nekupuji.    

Dárce: dárce

Věk: 42 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: dárkový uzeninový koš

Pracovníci Bony mi říkají, že jsem moc zhubl. Asi to tak bude, protože splácím závazky a abych jednou žil bez dluhů nepořízuji si nic navíc. Šetřím i na jídle. Nestěžuji si. Když jsem byl vyzván ze strany sociálního pracovníka, zda bych si něco přál na Vánoce, tak by mě potěšily chutné uzeniny, které jsem si zakázal na hodně dlouhou dobu.  Vím, že nejsou zdravé, ale tak chuť a vůně. Potěší mě však jakákoliv další chutná dobrota. 

Dárce: bude doplněn

Věk: 52 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: kosmetický balíček pro dámy

Péče o sebe je jednou z cest, jak být spokojený. Žiji z mála a jsem spokojená, ale finance se už nedostávají na cokoliv dalšího. Kosmetika pro ženy mého věku by mi udělala velkou radost.  

Dárce: paní Jiřina

Věk: 50 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým 

Přání: poukaz do metalshopu

Býval jsem diskžokejem a rád bych si vybral netradiční kousek k oblečení.    

Dárce: Hanka D. 

Věk: 53 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: dárkový uzeninový koš

 Svého Ježíška, dárce, bych rád poprosil o dobroty z uzenin, které si nemohu dovolit. Rád bych si o Vánocích pochutnal.     

Dárce: dárce

Věk: 67 let

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: rádio

Jsem vděčný, že mohu nově bydlet v sociálním bydlení, těším mě samostatnost a těším mě, že si mohu den vyplňovat hudbou. Rád poslouchám i programy, které zapojují posluchyče, doplňuji si poznatky a rád hádám. Radost by mi v novém bydlení udělalo rádio. Opravdu malé praktické rádio, když bude mít možnost CD mechaniky, tak to bude dárek navíc, zatím CD nevlastním.  

Dárce: manželé Procházkovi

ěk: 67 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: kosmetický balíček 

Kosmetické produkty jsou drahé, proto bych ráda Ježíška požádala o nějaké pro moji věkovou kategorii.

Dárce: paní Jiřina

 Věk: 61 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: povlečení

Ložnice je oázou klidu a když voní povlečení, tak je to pro mě velmi příjemné a uklidňující. Mám jedno povlečení ,které jsou si pořídil v second handu a je skvělé. Rád bych ho vyměnoval za jiné, moje vlastní. Děkuji  

Dárce: paní Magda

Věk: 46 let

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: pánvička WOK

Miluji vaření. Rád vařím pro sebe i přátele. Vařit se dá i z mála a ze zbytků. Kvalitní pánev WOK by moje kulinářské aktivity posunula o krok dál.    

Dárce: Chefparade - škola vaření 

Věk: 59 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: potravinový koš se sladkým a slaným

Potěší mě maličkosti. A ráda si zamlsám. Jsem v obtížné finanční situaci a u každého nákupu musím velmi zvažovat každou položku v nákupu. Děkuji moc 

Dárce: Jitka Štajncová

Věk: 60let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: dárkový uzeninový koš

Dobroty o svátku mi udělají velkou radost. Bohužel si už na opravdovou pochoutku či specialitu neušetřím. Děkuji.     

Dárce: paní L. 

Věk: 38 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: poukaz do knihkupectví

Moc ráda čtu, je to pro mě i potřebné uvolnění. Ráda bych si koupila pod stromeček oblibené knihy a poukaz do knihkupectví by mi velmi pomohl.

Dárce: paní G.

Věk: 52 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: voucher do solaria v oblasti Prahy 8  

Jsem v životní situaci, kdy to není jednoduché a musím se přestěhovat. Věřím, že bude lépe. Ráda bych navštěvíla solárium, ale nemohu si takovou návštěvu dovolit.   

Dárce:

Věk: 44let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým 

Přání: poukaz do kavárny

Rád bych tímto poukazem potěšil svoji partnerku a pozval ji do kavárny na dortík a kávu. Rád bych ji připravil příjemnou odpočinkovou chvíli v příjemném prostředí, kde to voní a úžasně chutná. Moc děkuji za moji přítelkyni

Dárce: Vladimíra Ludková

Věk: 27 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: dárkový kosmetický balíček

 Potěší mě chvilka s příjemnou kosmetikou. Děkuji.      

Dárce: Petra

Věk: 47let

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: kosmetický balíček

Příjemnou kosmetiku si mohu dovolit velmi výjimečně a pod stromečkem by mi udělal velkou radost.

Dárce: Petra

ěk: 68 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: poukaz na gramofonové desky

Zdravotní důvody mi neumožňují chodit často ven a proto čas trávím poslechem hudby, je to pro mě velmi relaxující. Opravdu velkou radost by mi dárce udělal LP deskami, které si pouštím na gramofonu. Poukaz, jehož uplatnění by mi pomohli lidé z terénního týmu, by byl nádherný. A děkuji.  

Dárce:

 Věk: 51 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. sociální terénní tým

Přání: návštěva kadeřníka

Ráda bych změnila vizáž a ráda bych navštívila kadeřníka. Bohužel na jeho služby nemám prostředky a tak by mě potěšil poukaz. Děkuji.   

Dárce: Simona Vítková - Wellatop, Slancova 1662/2

Věk: 58 let

Odkaz:

Oragnizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: dárkový poukaz do chovatelských potřeb

Mojí rodinou je kočička a chci udělat k Vánocím radost právě jí. Dárce mě potěší dárkovým poukazem do chovatelských potřeb na nákup kočicích věcí.     

Dárce: slečna Aneta

Věk:  70 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: voucher do KFC

Jednou jsem KFC navštívil a jejich jídlo jsem si zamiloval. Udělá mi radost, když bych si do něj opět mohl dojít a najíst se zde. KFC je pro mě příliš drahé jídlo.      

Dárce: Josef Slobodník

Věk: 45 let

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální terénní tým

Přání: poukaz do chovatelských potřeb

Stárám se o dvě nalezené kočičky, které jsou mi nejbližší rodinou, přítelkynemi a spřízněnými dušemi. Radost by mi udělal poukaz do chovatelských potřeb, kde bych jim vybrala něco na zub či na hraní. Děkuji     

Dárce: Kristýna Másiková

Věk: 

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální rehabilitace

Přání: čistící tablety Corega

Mám zpět svůj úsměv díky nové zubní náhradě. Díky za to! Děkuji za pomoc jí získat. Dárce Srdce 8 bych chtěla požádat o čistící tablety Corega, péče o tuto zubní pomůcky je velmi náročná. Moc Vám děkuji!

Dárce: paní G. 

Věk:

Odkaz:

Organizace: Bona o.p.s. - sociální rehabilitace 

Přání:  granule značky Royal Canin - Renal Special

 Moje kočička Máša má nemocné ledviny a potřebuje speciální dietu. Toto krmivo značky Royal Canin - Renal Special pro dospělé kočky s dietou je pro mě velmi nákladné. Když ho Máše nebudu dávat, její zdraví se bude zhoršovat. Tato pomoc dárce je dvojnásobným dárkem, nejen pro mě, ale hlavně pro moji kočičku. 

Dárce: paní Hájková

Věk: v posledním ročníku VŠ

Organizace: DOM - Dům otevřených možností (chráněné bydlení) 

Přání: povlečení v pastelových barvách - šalvějově zelená

Děkuji loňské dárkyni za pomoc a budu vděčná i za letošní podporu. Jsem v posledním ročníku VŠ a budu odcházet ze sociální služby chráněného bydlení, díky kterému jsem dokázala velice mnoho. Ti by si zasloužili dárek! Nechci využívat příběh svého dětství, abych "něco" získala. Kdo nemá potíže. Mě a mé tři sourozence vychovala babička, nás anděl, který již bohužel není mezi námi. Opravdu velice šetřím. Do nového bydlení bych si ráda vzala pastelové povlečení. Moc vám děkuji 

Dárce: manželé Papouškovi

Věk: 18 let

Organizace: DOM - Dům otevřených možností (chráněné bydlení)

Přání: struny na kytaru

 Můj příběh začíná v rodině, kde docházelo k fyzickému týrání. Mám zkušenost s hospitalizací v PN a nyní se díky úžasné podpoře pracovníků z DOM snažím udržet. Musím dodělat gymnázium, protože nemám podporu rodiny, chodím na brigády a opravdu se snažím, co to jde. Brnkám na kytaru, ale prasklé struny mi to teď nedovolí. Na nové bohužel nemám, proto bych ráda dárce požádala o splnění mého přání (kytarové struny D'Addario EJ45FF). Velice Vám děkuji.       

Dárce: Bára s rodinou

Věk: 20 let 

Organizace: DOM - Dům otevřených možností (chráněné bydlení)

Přání: černý klobouk

Moje dětství bylo složité a do dospělosti jsem nevstoupil snadno. Máma se o mě v dětství nestarala a nechávala mě u alkoholického expřítele. Ač jsem se snažil, neznal jsem spoustu věcí a nadělal jsem si dluhy. Ty splácím a díky DOMu funguji. Díky Srdci osmičky jsem loni dostal košili, kravatu a sako, za což moc děkuji. Letos bych si moc přál doplnit vše kloboukem. Snad mě neodsoudíte, že když splácím dluhy, myslím na klobouk. V tomto netradičním oděvu se cítím mnohem lépe.  

Dárce: Bára s rodinou

ěk: 4 roky 

Organizace: NAUTIS - středisko včasné intervence 

Přání: stavebnice s prasátkem Pepina

Anička má moc ráda pohádkovou postavičku prasátko Pepina. Ráda si také staví z lega, proto by měla velkou radost z dárku v kombinaci obojího.   

Dárce: Radomír Nepil

 Věk: 19 let

Organizace: Nautis - odborné sociální poradenství - case management

Přání: houpací křesílko pro miminka - panenky

"Přeji si to kvůli tomu, že mám miminka - panenky, přála bych si, aby to měla zábavná."

Dárce: 

Věk: 19 let

Odkaz:

Oragnizace: Nautis - speciální pedagogické centrum 

Přání: Model letadla: BF109G-10 Spitfire MK.V

"Zajímám se o období 2. světové války a rád modelařím."    

Dárce: Vladimíra Ludková

Věk: 21 let

Organizace: Nautis - odborné sociální poradenství - case management

Přání: vesta na plavání velikosti M+

Slečna Helena má ráda vodu, ale potřebuje podporu v podobě plavecké pomůcky. Vesta uvedené velikosti by jí pomohla odbourat strach. Helena potřebuje celodenní podporu svých rodičů a rodiče jsou vděční, že se podařilo na pár hodin týdně najít službu od organizace Nautis, díky které si mohou chvíli odpočinout. Děkujeme za celou rodinu

Dárce: tým kolegů z Ekonomického odboru ÚMČ Praha 8 

Věk: 7 let

Organizace: Nautis - speciálně pedagogické centrum

Přání: lego Medvídek Pú - medvídek Pú je kamarád 

Lego a Medvídek Pú jsou pro Christiana dva důležití společníci na jeho cestě.      

Dárce: Radomír Nepil

Věk: 16 let

Organizace: Nautis - odborné sociální poradenství - case management

Přání: Labyrint se zvířátky 

Jakub si rád hraje s motorickými hračkami. Když netrávíme čas venku, tak toto je jeho oblíbená zábava. Děkujeme. 

Dárce: děti ze školní družiny při ZŠ Glowackého

Věk: 20 let

Odkaz:

Organizace: Nautis - odborné sociální poradenství - case management 

Přání: návštěva Divadla Hybernia

 Rád zpívám, prý i dobře, a mám moc rád muzikály. Potěšila by mě návštěva Divadla Hybernia, a to, že bych seděl někde blíže k pódiu. Vzal bych s sebou mamku.

Dárce: Veronika Zídková 

Věk: 6 let

Organizace: Nautis - mateřská škola 

Přání: houpací prkno

Dárce: tým Odboru bezpečnosti a krizového řízení ÚMČ Praha 8 

Věk: 16 let

Organizace: Nautis - speciálně pedagogické centrum 

Přání: bezdrátová sluchátka

 Hudba Járu uklidňuje, se sluchátky může chodit doma i venku. Sluchátka nemohou být červená nebo oranžová, nebo v kombinaci těchto barev, pouze modro černá a barvu je opravdu nutné dodržet. Děkujeme.       

Dárce: Kovaříkovi

Věk: 14 let

Oragnizace: Nautis - odlehčovací služba

Přání: zvuková hračka 

Jiří si ve volných chvílích rád pouští zvukové hračky, přepíná mezi nimi a tvoří tak vlastní melodie. Když nemá dobrou náladu, tak mu to často pomůže a rozveselí ho to.

Dárce: manželé Papouškovi

Věk: 8 let

Organizace: NAUTIS - odlehčovací služba 

Přání: velký plyšák

Johanka měla u nás v centru velkého plyšáka a měla ho moc ráda. Ale roztrhla se nám. Prosím za Johanku, aby u nás měla opět svého velkého plyšáka.    

Dárce: manželé Papouškovi

 Věk: 6 let

Organizace: Nautis - mateřská škola

Přání: logopedický vibrátor

Konstiantyn se potýká s problémy s mluvením. Logopedický vibrátor mu pomůže zvýšit povědomí úst a je vhodný pro stimulaci a posílení svalů tváří, rtů a jazyka a pro zlepšení srozumitelnosti řeči.  

Dárce: tým Odboru bezpečnosti a krizového řízení ÚMČ Praha 8 

Věk: 4 roky

Oragnizace: Nautis - středisko včasné intervence

Přání: kouzelné čtení - Mořské pohádky

Dárce: Kovaříkovi

Věk: 8 let

Organizace: Nautis -Středisko Kunratice

Přání: interaktivní stavebnice

Liborek rád tvoří a staví.

Dárce: tým Odboru bezpečnosti a krizového řízení ÚMČ Praha 8 

Věk: 8 let

Organizace: Nautis - středisko Kunratice 

Přání: Letadlo - stavebnice

Liborek miluje dopravní prostředky, zejména letadla i se zvuky.      

Dárce: Kovaříkovi

Věk: 17 let

Organizace: Nautis -odlehčovací služba

Přání: Závěsná houpací síť do interiéru 

Luboš se rád houpe na houpačkách a nejraději chodí na dětská hřiště. Občas je ale venku špatné počasí, a tak hledáme alternativy, jak mu pobyt vevnitř zpříjemnit. 

Dárce: pan Pavel

Věk: 11 let

Organizace: Nautis - středisko Kunratice  

Přání: akrylové fixy ke kresbě

 Lukáš velmi rád kreslí postavičky NARUTA.

Dárce: Jarka a Danka

Věk: 13 let

Organizace: Nautis - speciálně pedagogické centrum  

Přání: kniha o čsl. odboji

Dárce: Vladimíra Ludková

Věk: 10 let

Odkaz: 

Organizace: Nautis - středisko Kunratice

Přání: herní myš

 Matouš rád hraje na počítači, jako kadý jiný kluk. Bude nadšený z herní myši. Děkujeme       

Dárce: 

Věk: 10 let

Oragnizace: Nautis - odlehčovací služba

Přání: Cokoliv s motivem Prasátka Pepy

Michalová oblíbená pohádka je Prasátko Pepa, proto mu udělá velkou radost, cokoliv s motivem této postavičky. Skvělé by bylo například povlečení s postavičkou prasátka, viz odkaz, a Michal je už velký kluk, proto moc prosíme o uvedený rozměr. Děkujeme

Dárce: Hanka D. 

Věk: 5 let

Organizace: NAUTIS -středisko včasné intervence

Přání: kuličkodráha

Péťa má rád jednoduché interaktivní hračky. Kuličkodráha je svělá na rozvoj smysluplné interakce s maminkou.   

Dárce: pan Pavel s rodinou

 Věk: 6 let

Odkaz: 

Organizace: Nautis - středisko Kunratice  

Přání: mluvící robot

Radeček by našel v mluvícím robotovi hračku s níž by se mohl alespoň na chvíli pobavit.   

Dárce:

Věk:  16 let

Odkaz: 

Oragnizace: Nautis - odlehčovací služba

Přání: puzzle do 100 dílků

Když je u nás Šimon, rád skládá puzzle. Naše zásoby jsou omezené a přivítáme pro Šimona další nové do zásoby. Prosím jen o puzzle do 100 dílků. 

Dárce: paní G. 

Věk: 4 roky 

Odkaz:  

Organizace: Nautis -mateřská škola

Přání: masážní balonky

 

Dárce: Vlnovi

Věk: 6 let

Organizace: Nautis - středisko Kunratice 

Přání: elektronická hračka

Sofie miluje elektronické hračky, ráda sleduje, jak se pohybují a vydávají zvuky. Sofince by se líbila například hračka, která je uvedena v odkaze. Za Sofinku děkujeme!  

Dárce: Aneta L. 

Věk: 

Odkaz: 

Organizace: Nautis - středisko včasné intervence

Přání: tlusté trojhranné pastelky

Dětem, které dochází k nám do střediska včasné intervence, se tlusté trojhranné pastelky snáz drží a díky tomu zažívají při výtvarných aktivitách úspěch.  

Dárce: Kateřina a Robin

Věk:

Odkaz: 

Organizace: Nautis - středisko včasné intervence

Přání: modelína Play Doh

 Modelínu Play Doh využíváme při práci s dětmi neustále, pro děti je příjemná na omak a dobře se s ní pracuje. Její zásoby musíme stále doplňovat a tato modelína není bohužel příliš cenově dostupná. Potřebujeme jí skutečně větší množství. 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk:

Odkaz: 

Organizace: Nautis - středisko včasné intervence

Přání: automatický bublifuk a náplně

Dárce: Natálie Heřmanská Kende

Věk: 30 let

Odkaz: 

Organizace: Rubikon centrum, z.ú. 

Přání: fotbalový míč

 Když byl Ondřej dotázán, kdy se cítí svobodně, odpověděl, že jsou to chvíle, kdy hraje fotbal. V ten moment jde vše stranou. Ondřej má za sebou VTOS, takže ví, co to znamená o svobodu přijít. Nově bydlí v bytě s podporu týmu projektu Šance na bydlení. K fotbalu se pomalu vrací, ale chybí mu míč, který by mohl mít vždy u sebe. 

Dárce: Ondřej Gros

Věk: 44 let

Odkaz: 

Oragnizace: Rubikon centrum, z.ú.

Přání: kuchyňské nože 

Robert se po výstupu z VTOS neměl kam vrátit, proto šel na ubytovnu. Přestože to byly těžké a dlouhé chvíle, dočkal se šťastného momentu v životě a dnes již důstojně bydlí v bytě. Robert je vášnivý kuchař a moc rád by dělala radost formou přípravy jídla. Bude Vám vděčný za pořádné kuchyňské nože. 

Dárce: Ježíšek, co rád vaří

Věk: 30 let

Odkaz: 

Organizace: Rubikon  centrum, z.ú.

Přání: nekonkrétní dar

Pan Lukáš sice ještě vykonává trest odnětí svobody, ale bude propuštěn. Vánoce si sice neužije, ale největším opožděným dárkem pro něj bude, pokud se mu podaří najít důstojné bydlení. Udělá mu proto radost jakýkoliv dárek, který by ve svém novém domově mohl rozbalit.

Dárce:

 Věk: 32 let 

Odkaz: 

Organizace: Rubikon centrum, z.ú.  

Přání: pokojovka

Paní Martina právě zjistila, že v rámci projektu Šance na bydlení se podařilo dosáhnout toho, že letos Vánoce oslaví v novém domově. Radost by jí proto udělal větší pokojovka, která bude dělat v novém bytě společnost. 

Dárce: 

Věk:  39 let

Odkaz: 

Oragnizace: Rubikon centrum, z.ú.

Přání: návštěva aquaparku se syny

Paní Veronika je maminkou dvou malých kluků, chodí do práce, je v insolvenci a ráda by navštívila se syny aquapark. Děkujeme. 

Dárce: anonymní

Věk: 39 let 

Odkaz:  

Organizace: Rubikon centrum, z.ú.

Přání: návštěva muzikálu s dcerou

Pan Ivan je táta devítileté dcery, o kterou pečuje sám a rád by ji nadělil návštěvu muzikálu. 

 

Dárce: Odbor sociální věcí a zdravotnictví ÚMČ Praha 8 

Věk: 51 let 

Organizace: Rubikon centrum, z.ú.

Přání: set na jógu (podložka a bloky)

paní Eva podstupuje chemoterapii, kterou bude mít na 10 měsíců. "Opravdu děkuji za to, napsat si o dárek. Moc by mi pomohlo, kdybych mohla v mém dočasném domově začít dělat základní protahovací cviky doporučené fyzioterapeutem. A postupně se dostat zpět do formy, kdy jsem byla pokročila jogínka. Dovoluji si připojit i odkaz, který zobrazuje rozměry, tloušťku." Děkujeme i za paní Evu

Dárce: Petra a Michal

Věk: 24 let

Odkaz: 

Organizace: Rubikon centrum, z.ú.

Přání: Albi tužka 

Paní Tereza je maminkou tříleté dcery a zároveň naší zabydlenou klientkou. Přála by si dárek pro svou dceru, který si nemůže dovolit. 

Dárce: pan Tomáš

Věk: 42 let

Odkaz: 

Organizace: Rubikon centrum, z.ú.

Přání: permanentní obočí

 Paní Jitka by si velmi přála tento dar, je to cesta k zvýšení sebevědomí, celková podpora na další cestě. Děkujeme i za paní Jitku

Dárce:  

Věk: senioři

Organizace: klub seniorů Burešova

Přání: společenská hra RUMMIKUB + míčky na stolní tenis + barevné čtvrtky na tvoření 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk: dospělé osoby s duševním onemocněním

Odkaz: 

Organizace: Bona o.p.s.

Přání: umělecké potřeby

V programu sociální rehabilitace, sklářská dílna, vedeným organizací Bona o.p.s. vznikla velká obliba v malbě. Pokud by Ježíšek chtěl potěšit všechny klietny spadající do této služby, nejen ty vybrané v individuálních přáních, mohl by přinést právě umělecké potřeby s tím související: plátna, stojany, štětce, akrylové barvy a jiné pomůcky. Budeme rádi za jakýkoliv dárek v tomto duchu, nepreferujeme žádné rozměry a nic pro nás není málo, budeme vděční za vše. Každému, kdo se rozhodne nám pomoci změnit věci k lepšímu, předem velice děkujeme. 

Dárce: 

Věk: dospělé osoby s duševním onemocněním 

Odkaz: 

Oragnizace: Bona o.p.s.

Přání: lůžkoviny

Některým klientům, kteří čerpají sociální služby terénního týmu Bona o.p.s. by velmi pomohlo, kdyby jim byla nabídnuta nadstandardní pomoc. Někteří se nachází v tak těžké životní krizi, kterou rychle stihla následovat i finanční nouze, že nemají na základní životní potřeby. To o čem víme, že potřebuje mít každý své vlastní, jsou například lůžkoviny (polstáře, peřiny, povlečení). Pro některé není samozřejmé se večer schoulit pod teplou peřinu a hlavu složit na měkkém polštáři. Každému, kdo se rozhodně nám pomoci změnit věci k lepšímu, předem velice děkujeme. 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a.s. 

Věk: dospělé osoby s duševním onemocněním

Odkaz: 

Organizace: Bona o.p.s.

Přání: SIM karta (200 Kč)

Některým klientům, sociálních služeb terénního týmu Bona o.p.s. by velmi pomohlo, kdyby jim byla nabídnuta nadstandardní pomoc. Někteří klienti, které zrovna sužuje jejich nemoc, potřebují mít jistotu, že si budou schopni přivolat pomoc kdykoliv. Není už však pravidlem, že mají dostatek volných prostředků na to, aby si mohli zaplatit SIM kardu a tím získali vnitřní jistotu a klid. Rádi bychom klientům poskytli erární SIM kartu s nabitým kreditem na 200 Kč, o kterou tímto prosíme štědrého dárce.  Každému, kdo se rozhodne nám pomoci změnit věci k lepšímu, předem velice děkujeme.

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

 Věk: 6 let

Odkaz: 

Organizace: .Odbor sociálně právní ochrany dětí ÚMČ Praha 8 

Přání: ošetření u zubního lékaře

Dívka je nyní v péči táty, dříve v péči matky se závislostí na návykových látkách. Otec se velmi snaží a spolu s ním žádáme o pomoc se splněním jeho přání pro dceru. Dívenka má velké potíže s chrupem a z dřívější doby  je zaregistrovaná u menší pojišťovny, která nepřispívá na péči u většiny stomatologů. Ale pro dívku je aktuálně velmi nutná tato odborná péče a musela být objednána do soukromé ordinace. Přeregistrace k velké zdravotní pojišťovně byla schválena až pro rok 2024. První návštěva v ordinaci stomatologa se koná příští týden. Jsme připraveni dárci doložit doklad o ošetření. Omlouvám se, že nemůžeme uvést další podrobné informace. Děkujeme! 

Dárce: dárce bude doplněn

Věk:  7 let

Odkaz: 

Organizace: Odbor sociálně právní ochrany dětí ÚMČ Praha 8 

Přání: Kroužek v  Sokole

Dívka dochází do speciální školy, ráda se učí všemu novému, ale potřebuje získávat více podnětů z prostředí mimo svou rodinu. Její rodinu nyní tvoří maminka a příbuzná osoba se zdravotním omezením, s nimiž dívka žije v jedné malé místnosti. Dívenka by ráda docházela na kroužek, například na cvičení do Sokola, ale pro rodinu je zápisné velká zátěž. Samozřejmě pokud je možné a pro dárce příjemné zvolit i jinou volnočasovou organizaci, kde se organizují pohybové aktivity pro děti, rádi toto budeme konzultovat. Děkuji i za tuto druhou naši klientku. 

Dárce: Radomír Nepil

Věk: 6 let

Organizace: Nautis 

Přání: hudební podložka 

 Martínek vyrůstá se svou starší sestřičkou a s tatínkem, hudba je pro všechny propojení. S podloužkou si užijí všichni spoustu zábavy. Martínek bude mít možnost také se zapojit do společné interakce a zároveň rozvíjet smysly. Děkujeme nejen za Martínka, ale i za celou rodinu. 

Dárce: Simona Muller

Věk: 

Odkaz:

Organizace: Progressive o.p.s. - program Fixpoint

Přání: airbrush pistole Adler AD-7707 - 0,20 mm nebo 0,30 mm

Modelařím a rád bych se tomuto koníčku věnoval naplno. Velmi bych si přál uvedenou pistoli na stavbu modelů. A moc Vám děkuji


Dárce: 

Věk: 

Odkaz: 

Organizace: Progressive o.p.s. - program Fixpoint

Přání: reproduktor bluetooth

Miluji muziku a uvedený reproduktor by mi udělal radost. Děkuji Vám. 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk:

Odkaz: 

Organizace: Progressive o.p.s.

Přání: holicí strojek na vlasy pro muže nebo dobíjecí zastřihovač vlasů pro muže 

Nově se mi daří bydlet a vše zvládat. Také napravovat. K úpravě sebe samého bych chtěl požádat o jednu z uvedených pomůcek. 

  

Dárce:  pan Martin

Věk:

Odkaz:  

Organizace: Progressive o.p.s. - program Fixpoint

Přání: pánská peněženka na řetízek - mou vysněnou je GreenDeed

Začal jsem si vydělávat, ale zatím musím maximálně šetřit. Přál bych si najít vytouženou peněženku na řetízek zn. GreenDeed. 

Dárce:

Věk: 

Odkaz: 

Organizace: Progressive o.p.s. - program Fixpoint

Přání: vysněná mikina zn. ZNK, vel. XL

Mám rád tvrdou muziku a rád bych našel pod stromečkem uvedenou mikinu.

Dárce: 

Věk:

Odkaz: 

Oragnizace: Progressive o.p.s. - program Fixpoint

Přání: hrnec s poklicí na vaření, nejlépe Tefal vel. 10l

Opravdu moc rád vařím. 

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk: 42 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - Klub Mosty 

Přání: 3 druhy ovocného čaje 

Mám rád čaje a proto bych si přál 3 druhy ovocného čaje. Vřele děkuji. 

Dárce: Kateřina a Robin

 Věk: 55 let

Odkaz: 

Organizace: .Fokus Praha - Klub Mosty 

Přání: naučná kniha o kamenech

Mám rád mystiku a mystické věci. Přál bych se více dozvědět o drahých kamenech. Přál bych si dostt naučnou knihu o kamenech. Děkuji moc. 

Dárce:

Věk:  46 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - Klub Mosty 

Přání: kniha o křesťanství

Jsem věřící člověk a přál bych si dostat knihu o křesťanství. Děkuji. 

Dárce: 

Věk: 54 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: povlečení a prostěradlo, ručník, utěrky, drogerie (sprchový gel, šampon, krém)

Jsem invalidní důchodkyně a žiji v chráněném bydlení, moc by se mi hodily věci do domácnosti. Budu moc ráda za cokoliv z výše uvedeného. 

 

Dárce: slečna Tereza

Věk: 51 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: vydání textů v tisku, aby si je mohli přečíst ostatní

Jsem klientem CDZP8, kde mi pomáhají se léčit s paranoidní schizofrenií. Mám moc rád literaturu, rád čtu a píšu. Rád bych vydal svoje krátké texty v nějakém tisku, aby si je mohli přečíst i ostatní lidé. Třeba se to podaří. Byl bych moc rád. Děkuji. 


Dárce: 

Věk: 43 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: cestovní taška 

Jsem klientem CDZ Praha 8 a moc mi chybí cestovní taška, kam bych si mohl dát věci, když vyrážím na cesty. Dekuji moc


Dárce: paní Magda

Věk: 44 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: boty vel. 46

Moc bych si je přál, nemohu si je dovolit. Děkuji

  

Dárce:  dárce bude doplněn

Věk: 50 let

Odkaz:  

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8

Přání: varná konvice, příbory, nádobí .... vybavení do kuchyně

Ve svých 50 letech jsem získal možnost bydlet v sociálním bytě. Můj úplně první byt v životě. Měl bych velkou radost z nějakého vybavení do kuchyně, jako je varná konvice, nádobí nebo příbory. 


Dárce: paní Petra 

Věk: 47 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: dotykový telefon

Jsem nesvépravný a můj tatínek (opatrovník) mi nechce koupit dotykový telefon. Moc bych si takový přál a budu se o něj hezky starat. Děkuji.  

Dárce: paní Petra

Věk: 67 let

Odkaz: 

Oragnizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: sada hrnců a pánev

Jsem osamělý svobodný pán s duševním onemocněním, dříve kulisák, nyní stále pracuji jako údržbář. Moc bych si přál sadu hrnců a pánev. Děkuji za ně i za některou z nich.

Dárce: Valvodovi

Věk: 53 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: termoska o objemu 1 litr a bylinkové čaje

Jsem sama a dlouhodobě hospitalizovaná v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Spolu s pracovníky CDZ Praha 8 pracujeme na mém návratu do společnosti. Pracuji v kavárně v PNB a přála bych si termosku a bylinkové čaje. Děkuji Vám. 


Dárce: kolegové z ERV Evropské pojišťovny a. s. (termoska) a čaje připojí kolegyně Irena P. ze sociálního odboru

 Věk: 73 let

Odkaz: 

Organizace: .Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: vánoční kolekce na stromeček a také dvě prostěradla

Jsem svobodný osamělý pán a jako každý rok by mě moc potěšila vánoční kolekce a ta prostěradla bych velice potřeboval. Moc Vám děkuji.  

Dárce: paní Magda

Věk:  53 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: vonná svíčka a nějaká vůně pro ženu

Jsem klientkou CDZ8, žiji s maminkou a z bytu vycházím minimálně, ale moc bych si přála vonnou svíčku a nějakou vůni pro sebe. Děkuji!


Dárce: Andrea Kendeová

Věk: 55 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: prkénko a nůž, případně mýdlo

Dobrý den, žiji s dcerou a vnukem. S péči o finance mi pomáhá opatrovník. Moc by se mi do kuchyně hodilo prkénko a nůž. Případně bych ráda požádala o mýdlo. Děkuji 

 

Dárce: paní Jovana

Věk: 45 let

Odkaz:

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: čajový set - porcelánový hrnek s barevnými obrázky nebo logem a ovocné čaje

Dobrý den, jmenuji se Dáša a letos mi bylo 45 let. Rodinu ani partnera nemám a moji příbuzní již nežijí. Již dlouhou dobu toužím po čajovém setu: porcelánový hrnek s barevnými obrázky nebo logem a ovocné čaje. Snad se na mě usměje štěstí. Děkuji Vám


Dárce: Alena

Věk: 49 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: povlečení

Minulý rok jsem prodělala operaci ramene a byla jsem v dlouhodobé neschopnosti. Po následcích úrazu se mi znatelně snížil příjem. Moc bych si přála nové povlečení. Předem děkuji, že jste mě vyslechli. 


Dárce: Vladimíra Ludková

Věk: 30 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: mycí prostředek na nádobí, okna, WC, koupelnu a houbičky

Jsem šťastný, že mohu žít již druhým rokem v samostatném bydlení, o které musím pečovat, abych si ho udržel. Proto bych si k Vánocím přál mycí prostředek na nádobí, okna, WC, koupelnu a houbičky. Děkuji moc 

  

Dárce:  bude doplněn

Věk: 25 let

Odkaz:  

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8

Přání: funkční triko XXL šedé nebo černé

Rád cvičím a jezdím na kole. Potěšilo by mě uvedené funkční triko, které nevlastním. Děkuji  


Dárce: Ježíšek

Věk: 30 let

Odkaz: 

Organizace: Fokus Praha - CDZ Praha 8 

Přání: holící strojek

Několik let jsem pracoval jako sanitář, ale po zhoršení zdravotního stavu jsem přišel o práci. Nyní hledám nově přivýdělek k invalidnímu důchodu. Rozbil se mi bohužel nedávno holicí strojek a moc by mi pomohl nový. Děkuji

Dárce: ERV Evropská pojišťovna a. s. 

Věk: 14 let

Odkaz: 

Oragnizace: Odbor sociálních věcí a zdravotnictvím ÚMČ Praha 8 

Přání:  tepláková souprava vel. M a sportovní sálová obuv č. 44 s nešpinící podrážkou

Čtrnáctiletý klučina žijící s maminkou v invalidním důchodu v jednopokojovém sociálním bytě, začal sportovat a v tomto ho velmi podporujeme. Sport je pro něj ventilem v jeho složité životní situaci. Se souhlasem maminky, která je nyní v komplikované rekonvalescenci, zaznělo jeho přání teplákové soupravy vel. M a sálové obuvi vel. 44, která má světlou podrážku, aby nešpinila podlahu tělocvičny. Je to dárek, který pomůže chlapci i jeho mámě. Děkujeme za oba! 

Dárce: paní Veronika

Věk: 8 let

Organizace: NAUTIS - Středisko Kunratice

Přání: kinetický písek

Hra s kinetickým pískem je pro Terezku příjemnou a oblíbenou činností, učí se u ní, zabaví se a uvolní se.Dárce:

 Věk: 14 let

Odkaz: 

Organizace: .NAUTIS - Speciálně pedagogické centrum 

Přání: sluchátka - malé pecky s konektorem Jack 3,5

Tony rád poslouchá hudbu a radost by mu udělala sluchátka, malé pecky s konektorem Jack 3,5. "Hudbu mám rád", doplňuje Tony. 

Dárce:

Věk: 5 let

Organizace: Nautis - Středisko včasné intervence 

Přání: LEGO duplo - vláčky s čísly 

Vasyl si rád hraje s legem a potřebuje se učit počítat. Má rád vláčky a tato kombinace je pro něj optimální. DěkujemeDárce: 

Věk: 5 let 

Organizace:  NAUTIS - mateřská škola 

Přání:  společenská hra - Akrobat 

 Vašek rád hraje a hry a tato společenská hra je skvělá pro nácvik motoriky a logiky. 

Dárce:

Věk: 5 let

Organizace: NAUTIS - Středisko včasné intervence  

Přání: dřevěná vkládačka 

Veronice udělají radost dřevěné vkládačky. Při hře s nimi se učí poznávat barvy, tvary, zároveň si tak rozvíjí smysly a jemnou motoriku. 


Dárce: 

Věk: 4 roky 

Organizace: NAUTIS - Středisko včasné intervence

Přání: Stavebnice - senzorické trubičky

Zdenička má v oblibě různé senzorické pomůcky, ráda spojuje a propojuje. Tato stavebnice je pro ni možností, jak procvičovat dovednosti. 


Dárce:

Věk: 8 let

Odkaz: 

Organizace: NAUTIS - Středisko Kunratice 

Přání: puzzle pro děti (6 let) nebo zvukové knihy

  

Dárce:  

Věk:

Odkaz:  

Organizace:

Přání:


Dárce: